| User | maloxplay |
| Upload Date | June 25 2025 03:36 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited MotherBoard Series |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd DRFXL |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5416 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5190 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2859 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2941
422.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2519
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2736
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2590
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2895
39.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2936
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2888
231.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2747
85.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2830
84.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3568
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3496
108.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2992
230.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3206
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3218
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2413
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2386
75.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16001 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7339
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20614
124.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13110
268.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20206
466.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21782
295.6 images/sec |
|
|
Clang
|
34583
170.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3611
289.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34423
1.04 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8535
255.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15426
63.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18797
584.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20760
1.60 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18156
532.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9890
98.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43614
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17170
543.6 Kpixels/sec |