| Upload Date | June 25 2025 11:10 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 12E9001AMX |
| Motherboard | LENOVO 3332 |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13400T |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2309 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2167
311.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2129
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2256
46.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2269
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2231
30.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2235
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2286
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2248
69.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2189
65.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2928
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2725
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2155
165.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2261
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2749
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2200
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2437
77.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9238 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4846
696.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11155
67.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9735
199.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11478
264.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11737
159.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15503
76.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2816
225.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15255
472.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5327
159.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10445
43.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11890
370.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10486
806.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9405
276.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6916
68.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17069
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10398
329.2 Kpixels/sec |