| Upload Date | June 25 2025 02:08 AM |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 1347 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1173
168.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1226
7.39 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1738
35.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1610
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1397
19.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1621
7.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1329
106.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1397
43.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1342
40.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1199
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1497
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
919
70.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1387
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1128
11.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1142
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1446
45.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3789 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2207
316.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3787
22.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4918
100.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5845
134.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4699
63.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5081
25.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1411
113.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5896
182.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2443
73.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3614
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5478
170.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2509
192.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4028
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3490
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5086
4.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5024
159.1 Kpixels/sec |