| User | picknmix |
| Upload Date | June 24 2025 02:15 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | AZW ME mini |
| Motherboard | AZW ME mini |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) N150 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 800 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.76 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1103 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1048
150.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1378
8.30 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1136
23.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1212
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
926
12.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1375
6.77 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1408
112.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1127
34.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
625
18.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1163
4.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1472
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
849
65.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1102
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
897
8.90 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1164
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1131
35.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2334 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1465
210.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2847
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1909
39.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2992
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2437
33.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3121
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1685
134.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3468
107.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1277
38.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2728
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3222
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1836
141.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2529
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1693
16.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3685
3.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2707
85.7 Kpixels/sec |