| User | vkras |
| Upload Date | May 14 2023 07:03 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4944 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3732 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2193 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2512
360.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2318
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2356
48.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2312
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1993
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2153
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2073
166.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2232
69.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1227
36.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2032
8.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3010
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2436
187.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2604
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2518
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2049
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2213
70.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8981
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18614
112.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11629
238.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17006
392.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17043
231.3 images/sec |
|
|
Clang
|
24878
122.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2731
218.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24635
763.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6098
182.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9962
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16040
499.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16279
1.25 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15051
441.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9518
94.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30956
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13683
433.2 Kpixels/sec |