| User | Jannik |
| Upload Date | June 24 2025 01:09 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 19.0 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,6 |
| Motherboard | J721AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.21 GB |
| Single-Core Score | 3641 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3164
454.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3236
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3456
70.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3368
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3395
46.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4012
19.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3285
263.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3161
97.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5566
166.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3646
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3759
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4395
337.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4243
124.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4403
43.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2884
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3407
107.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13487 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9893
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14339
86.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14573
298.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14345
330.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16535
224.4 images/sec |
|
|
Clang
|
20477
100.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4321
346.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16425
508.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14171
424.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12702
52.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17118
532.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12755
980.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16486
483.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13713
136.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16018
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13986
442.8 Kpixels/sec |