| User | Jannik |
| Upload Date | June 24 2025 01:00 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m15 R7 |
| Motherboard | Alienware 02R5KV |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2295 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2280
327.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2082
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2319
47.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2252
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1878
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2223
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2335
187.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2280
70.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2118
63.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2964
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2759
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2212
170.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2308
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2731
27.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2277
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2351
74.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12270 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6309
906.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14433
87.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13731
281.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15405
355.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16414
222.8 images/sec |
|
|
Clang
|
20556
101.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2914
233.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20257
627.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7190
215.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12749
52.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17340
539.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14087
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12175
357.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10581
105.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23826
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14474
458.3 Kpixels/sec |