| User | mmatej16 |
| Upload Date | June 24 2025 11:37 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 16.0 (Build 25A5295e) |
| Model | Mac mini (2023) |
| Model ID | Mac14,3 |
| Motherboard | Mac14,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2693 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2564
368.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2581
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2673
54.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2652
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2391
32.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3390
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2540
203.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2522
78.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2303
68.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2394
9.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3207
99.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3288
252.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3098
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3218
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2164
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2855
90.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9905 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7943
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11044
66.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10619
217.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11217
258.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11424
155.0 images/sec |
|
|
Clang
|
16171
79.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3320
265.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12422
384.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8265
247.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9909
41.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13220
411.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10726
824.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12040
353.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6902
68.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11462
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11300
357.8 Kpixels/sec |