| User | alazycomputer |
| Upload Date | June 24 2025 09:10 AM |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 19.0 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.57 GB |
| Single-Core Score | 2286 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2356
338.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2329
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2315
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2347
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2002
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2997
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2119
169.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2214
68.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1816
54.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1930
7.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2751
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2866
220.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2487
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2361
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1966
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2186
69.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5013
719.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7421
44.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3704
75.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3693
85.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5183
70.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8043
39.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2352
188.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6410
198.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1939
58.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2983
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5394
167.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5206
400.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5213
153.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4764
47.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6114
5.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5560
176.0 Kpixels/sec |