| Upload Date | June 24 2025 03:52 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus 11 |
| Model ID | OnePlus CPH2449 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.78 GB |
| Single-Core Score | 2005 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1820
261.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1573
9.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2477
50.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2261
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1864
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2398
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1983
158.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2003
62.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2124
63.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1886
7.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2309
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1718
132.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2122
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1971
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1577
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2152
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5342 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3831
550.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5375
32.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7498
153.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7231
166.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6101
82.8 images/sec |
|
|
Clang
|
7122
35.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2317
185.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6971
216.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4509
134.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4345
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6956
216.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4069
312.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5673
166.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4703
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5837
5.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6512
206.2 Kpixels/sec |