| User | anh |
| Upload Date | June 24 2025 12:51 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 16.0 (Build 25A5295e) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3136
450.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3107
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3533
72.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3435
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3249
44.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3983
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3307
264.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3099
96.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5574
166.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3641
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3816
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4397
338.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4290
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4075
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2845
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3410
108.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10516
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15416
92.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16223
332.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16337
376.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18333
248.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23146
114.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4582
366.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18670
578.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14952
447.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16185
67.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20099
625.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14691
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18295
536.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13117
130.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18487
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16381
518.7 Kpixels/sec |