| User | casilor |
| Upload Date | June 23 2025 07:53 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B760-PLUS D4 |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2165 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2037
292.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2115
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2118
43.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2142
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2101
28.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2046
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2019
161.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2070
64.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2031
60.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2781
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2566
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2016
155.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2117
62.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2667
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2038
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2352
74.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5153
740.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10624
64.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9993
204.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10086
232.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11883
161.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12913
63.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2693
215.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13317
412.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5901
176.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10981
45.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12681
394.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10316
793.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8800
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7599
75.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15380
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11189
354.3 Kpixels/sec |