| User | Artic123 |
| Upload Date | May 14 2023 05:06 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H AC |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3592 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2107 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2387
342.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2230
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2169
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2259
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1929
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2044
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2033
162.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2134
66.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1171
35.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1995
8.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2819
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2370
182.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2531
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2458
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1968
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2158
68.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8785 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6833
981.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11624
70.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8381
171.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10894
251.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10809
146.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13545
66.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2715
217.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14493
449.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4150
124.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7059
29.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11108
345.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11244
864.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9690
284.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6785
67.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16871
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9623
304.7 Kpixels/sec |