| User | prgjunior |
| Upload Date | June 23 2025 04:25 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2631 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2530
363.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2583
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2607
53.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2569
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2373
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3261
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2453
196.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2455
76.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2217
66.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2383
9.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3113
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3191
245.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3025
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3181
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2111
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2749
87.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10123 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7931
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11116
67.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11142
228.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11639
268.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11607
157.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16537
81.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3239
259.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12253
379.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8007
239.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10184
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13041
405.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10603
815.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12005
352.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9623
95.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11581
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11414
361.4 Kpixels/sec |