| User | Zyaen |
| Upload Date | June 23 2025 03:52 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | nubia NX789J |
| Model ID | nubia NX789J |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.90 GB |
| Single-Core Score | 3090 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2777
398.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2737
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3359
68.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3222
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3053
41.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3774
18.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2595
207.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2876
89.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3268
97.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2690
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3080
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3459
266.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3590
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3787
37.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2720
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2954
93.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9502 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6685
960.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10493
63.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11199
229.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11617
267.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11503
156.1 images/sec |
|
|
Clang
|
14752
72.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3117
249.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12113
375.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7853
235.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8076
33.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11551
359.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9726
747.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10578
310.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8819
87.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12482
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10504
332.6 Kpixels/sec |