| User | AriesDawning |
| Upload Date | June 23 2025 10:10 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-A GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4532 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1787 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2136
306.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1928
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1673
34.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1823
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1616
21.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1850
9.11 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1524
122.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1832
56.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
965
28.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2430
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2472
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1908
146.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1774
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2114
21.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1733
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1896
60.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9483 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5283
758.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14147
85.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7793
159.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12404
286.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12900
175.1 images/sec |
|
|
Clang
|
22735
112.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1862
149.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20349
630.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4252
127.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8948
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11082
344.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11251
865.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9551
280.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6080
60.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25917
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9741
308.4 Kpixels/sec |