| User | Niek |
| Upload Date | June 23 2025 07:05 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2633 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2541
364.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2563
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2587
53.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2585
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2362
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3330
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2482
198.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2259
67.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2291
9.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3144
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3205
246.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3032
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3175
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2144
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2684
85.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10133 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7882
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11100
66.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11143
228.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11522
265.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11387
154.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16591
81.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3247
260.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12250
379.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8069
241.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10167
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13065
406.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10636
817.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12115
355.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10223
101.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11548
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11231
355.6 Kpixels/sec |