| Upload Date | June 22 2025 11:14 PM |
| Views | 38 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 19.0 |
| Model | iPad (11th generation) |
| Model ID | iPad15,7 |
| Motherboard | J481AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 5 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.44 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.77 GB |
| Single-Core Score | 2589 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2629
377.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2645
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2636
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2469
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2211
30.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3293
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2469
197.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2483
76.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2123
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2288
9.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3039
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3270
251.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2874
84.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2901
28.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2176
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2504
79.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6111 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5625
807.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7445
44.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6960
142.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6497
149.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5814
78.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8651
42.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2926
234.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6894
213.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4463
133.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5597
23.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8334
259.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6864
527.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6799
199.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5581
55.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6626
6.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6335
200.6 Kpixels/sec |