| User | emfol |
| Upload Date | June 22 2025 06:06 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook S 14 UX5406SA_UX5406SA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX5406SA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.80 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.82 GB |
| Single-Core Score | 2972 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2713
389.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2860
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2992
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2878
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2801
38.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2949
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3290
263.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2811
87.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2860
85.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3298
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3429
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2823
217.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3121
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3217
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2634
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3306
104.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11857 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8813
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12587
75.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14091
288.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13802
318.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13362
181.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15544
76.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3915
313.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15315
474.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9424
282.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12291
50.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15567
484.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10136
779.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14047
412.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12684
125.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15730
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14504
459.2 Kpixels/sec |