| User | emfol |
| Upload Date | June 22 2025 04:30 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | LENOVO 83JX |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.89 GB |
| Single-Core Score | 2978 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2682
385.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2864
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2996
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2869
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2796
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2950
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3315
265.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2788
86.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2894
86.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3302
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3441
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2831
217.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3137
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3273
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2653
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3333
105.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11862 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8675
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12815
77.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13982
286.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13806
318.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13673
185.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15651
77.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4009
321.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15141
469.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9651
288.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12253
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14073
437.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10262
789.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13944
409.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12773
126.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15901
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14534
460.2 Kpixels/sec |