| User | emfol |
| Upload Date | June 22 2025 04:24 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | LENOVO 83JX |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.89 GB |
| Single-Core Score | 2964 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2673
383.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2874
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2983
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2842
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2755
37.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2951
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3316
265.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2744
85.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2867
85.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3282
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3438
107.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2856
219.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3132
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3250
32.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2633
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3318
105.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11995 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8773
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12774
77.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14197
290.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14329
330.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13512
183.4 images/sec |
|
|
Clang
|
15644
77.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4169
333.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15115
468.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9527
285.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12243
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15270
475.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10344
795.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14071
412.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12689
125.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16052
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14775
467.8 Kpixels/sec |