| Upload Date | June 22 2025 11:42 AM |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | Xiaomi Redmi Note 12 Turbo |
| Model ID | Xiaomi 23049RAD8C |
| Motherboard | marble |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.75 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.04 GB |
| Single-Core Score | 1725 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1537
220.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1475
8.89 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1960
40.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2020
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1749
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2006
9.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1540
123.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1697
52.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1959
58.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1732
7.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1963
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1286
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1908
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1774
17.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1308
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1824
57.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4549 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3012
432.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5103
30.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5937
121.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7032
162.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5160
70.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6481
31.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1801
144.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5897
182.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3800
113.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4054
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5670
176.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3148
242.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4767
139.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4167
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4931
4.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5398
170.9 Kpixels/sec |