| User | meowlnir |
| Upload Date | June 22 2025 05:38 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3.1 (Build 24D70) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3762 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3257
467.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3295
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3617
74.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3489
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3522
47.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4291
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3413
273.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3259
101.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5620
168.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3896
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4113
128.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4468
343.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4358
127.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4176
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3024
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3442
109.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10506
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14007
84.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15711
321.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16061
370.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17894
242.9 images/sec |
|
|
Clang
|
22702
111.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4426
354.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17521
542.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12601
377.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15004
62.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12947
402.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13326
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17165
503.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12493
124.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18000
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15190
481.0 Kpixels/sec |