| User | citytrader |
| Upload Date | June 21 2025 02:44 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G14 GA403WR_GA403WR |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA403WR |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5131 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.12 GB |
| Single-Core Score | 2819 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2606
374.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2165
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3040
62.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2903
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2824
38.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2867
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3167
253.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2767
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3004
89.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2665
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3277
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2809
216.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3378
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2800
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2533
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2626
83.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15428 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8911
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16424
99.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15954
326.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21020
484.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21836
296.4 images/sec |
|
|
Clang
|
27171
133.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3863
309.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26461
819.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9371
280.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11956
49.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20362
633.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15935
1.23 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17582
515.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12583
124.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32491
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17081
540.8 Kpixels/sec |