| User | nikobuddy92 |
| Upload Date | June 21 2025 02:20 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450 Pro4 R2.0 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4684 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3130 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2167 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2294
329.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1957
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2216
45.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2109
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1972
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2170
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2124
170.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2208
68.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1180
35.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2997
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2958
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2340
179.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2539
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2622
26.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1978
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2429
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6963
999.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13041
78.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9678
198.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13675
315.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13593
184.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18252
89.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2763
221.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19972
618.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5097
152.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13118
54.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14307
445.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13802
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11831
347.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7197
71.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22670
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12207
386.5 Kpixels/sec |