| Upload Date | June 21 2025 09:59 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X571GT_F571GT |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X571GT |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.86 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1294 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1279
183.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1545
9.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1554
31.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1522
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1142
15.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1542
7.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1416
113.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1352
41.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
533
16.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1426
5.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1913
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
924
71.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1342
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1456
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1128
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1447
45.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1216
174.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4011
24.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3975
81.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4939
113.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3156
42.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4380
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1449
116.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5922
183.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1467
43.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4994
20.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4742
147.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2128
163.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4114
120.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3873
38.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5352
5.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2832
89.7 Kpixels/sec |