| User | theBackslash_ |
| Upload Date | May 14 2023 09:55 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B760-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700KF |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2765 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2821
405.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2786
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2765
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2753
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2766
37.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2737
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2727
218.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2762
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2741
82.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2748
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2810
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2785
214.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2777
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2841
28.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2728
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2713
85.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17686 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10249
1.44 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23018
138.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20631
422.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22945
529.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24126
327.4 images/sec |
|
|
Clang
|
33538
165.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3585
287.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31842
986.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10353
309.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13279
55.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21913
681.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19676
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16951
497.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13853
137.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37143
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21086
667.7 Kpixels/sec |