| Upload Date | June 21 2025 04:12 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918U |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1571 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1372
197.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1178
7.10 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1930
39.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1703
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1534
20.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1903
9.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1534
122.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1558
48.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1763
52.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1548
6.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1799
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1368
105.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1684
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1558
15.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1207
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1667
52.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4817 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3249
466.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5130
30.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6658
136.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6339
146.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5665
76.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6868
33.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1797
143.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6403
198.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4367
130.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4520
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6041
188.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3694
284.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4957
145.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4313
42.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5095
4.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5588
176.9 Kpixels/sec |