| User | citytrader |
| Upload Date | June 19 2025 12:27 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G14 GA403WR_GA403WR |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA403WR |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5131 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.12 GB |
| Single-Core Score | 2791 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2531
363.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2148
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3023
61.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2926
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2831
38.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2876
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3158
252.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2767
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2992
89.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2671
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3251
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2621
201.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3368
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2778
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2534
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2462
78.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15207 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8832
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16258
98.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15927
326.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20532
473.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21471
291.4 images/sec |
|
|
Clang
|
25813
127.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3885
311.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25399
787.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9243
276.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11756
48.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20257
630.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15512
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17420
511.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13163
130.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31656
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16818
532.5 Kpixels/sec |