| User | prgjunior |
| Upload Date | June 19 2025 11:16 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2618 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2508
360.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2537
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2569
52.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2550
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2328
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3261
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2433
194.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2430
75.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2295
68.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2282
9.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3131
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3193
245.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3028
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3261
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2102
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2736
86.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7840
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10989
66.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11379
232.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11905
274.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11648
158.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16458
81.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3248
260.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12264
380.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7908
236.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10230
42.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13115
408.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10680
821.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12068
354.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9827
97.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11557
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11322
358.5 Kpixels/sec |