| User | prgjunior |
| Upload Date | June 19 2025 11:05 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2634 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2518
361.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2571
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2578
52.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2554
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2340
31.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3283
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2468
197.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2429
75.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2290
68.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2374
9.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3135
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3193
245.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3023
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3268
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2115
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2752
87.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10123 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7920
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11091
66.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11611
237.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11752
271.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11307
153.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16409
80.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3223
258.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12288
380.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8079
241.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10213
42.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13125
408.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10517
808.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11647
341.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9572
95.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11564
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11491
363.9 Kpixels/sec |