| User | prgjunior |
| Upload Date | June 19 2025 11:00 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2628 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2507
360.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2499
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2626
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2558
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2366
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3288
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2475
198.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2416
74.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2257
67.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2382
9.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3140
97.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3188
245.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3033
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3256
32.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2108
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2703
85.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7853
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11246
67.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11184
228.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11561
266.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11490
155.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16792
82.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3215
257.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12254
379.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8013
239.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10155
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13066
406.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10419
801.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11955
350.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9928
98.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11535
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11217
355.2 Kpixels/sec |