| User | superhighlevel |
| Upload Date | June 19 2025 02:42 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-57 |
| Motherboard | TGL Scala_TLS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4490 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2063 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1845
264.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1704
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2060
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2135
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2069
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2122
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2055
164.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2102
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2038
61.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2453
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2623
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1625
124.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1933
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2535
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1969
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2208
69.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6519 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3005
431.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8157
49.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5325
109.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8524
196.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8506
115.4 images/sec |
|
|
Clang
|
11185
55.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2515
201.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11787
365.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3506
104.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8438
34.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7855
244.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7160
550.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7192
211.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4462
44.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12235
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6954
220.2 Kpixels/sec |