| User | yporti |
| Upload Date | June 10 2025 10:59 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E51 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870 TOMAHAWK WIFI (MS-7E51) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5836 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3548 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3455
496.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3101
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3611
73.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3410
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3413
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3300
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3370
269.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3204
99.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3714
111.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4704
19.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4102
127.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3971
305.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3909
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4079
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2852
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3632
115.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21978 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13328
1.87 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27810
167.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20667
423.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27422
632.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30629
415.7 images/sec |
|
|
Clang
|
41070
202.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4375
350.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37350
1.13 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13453
402.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20902
86.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28751
894.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
29233
2.25 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23041
676.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15156
150.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47067
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24358
771.2 Kpixels/sec |