| User | yporti |
| Upload Date | June 10 2025 09:54 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E51 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870 TOMAHAWK WIFI (MS-7E51) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5820 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3518 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3436
493.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3039
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3588
73.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3396
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3403
46.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3257
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3363
269.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3182
98.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3693
110.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4693
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4076
126.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3813
293.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3895
114.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4061
40.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2826
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3617
114.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21891 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13082
1.83 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27707
166.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20886
427.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27046
623.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30993
420.6 images/sec |
|
|
Clang
|
41225
203.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4408
353.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36285
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13395
400.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20467
84.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28872
898.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
28364
2.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22640
664.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15867
157.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46355
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24508
776.0 Kpixels/sec |