| User | yporti |
| Upload Date | June 10 2025 08:17 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E51 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870 TOMAHAWK WIFI (MS-7E51) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5800 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3517 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3440
494.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3060
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3553
72.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3350
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3399
46.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3246
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3348
268.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3172
98.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3686
110.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4677
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4086
127.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3920
301.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3891
114.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4061
40.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2836
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3635
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21833 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13218
1.85 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27276
164.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20713
424.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27272
628.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31611
429.0 images/sec |
|
|
Clang
|
40096
197.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4421
354.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37054
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13154
393.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20439
84.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28672
892.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
28832
2.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22950
673.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15435
153.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46352
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23640
748.5 Kpixels/sec |