| Upload Date | June 10 2025 06:51 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,11 |
| Motherboard | Mac16,11 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3810 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3353
481.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3358
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3858
79.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3532
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3566
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4280
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3439
275.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3264
101.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5649
169.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3952
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4107
127.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4524
347.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4386
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4140
41.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2997
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3516
111.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22926 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16799
2.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22523
135.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
29011
593.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25859
596.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29824
404.8 images/sec |
|
|
Clang
|
37856
186.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4658
373.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30201
935.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
22162
663.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21210
87.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30012
933.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21526
1.66 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30924
907.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
21247
210.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31233
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26608
842.5 Kpixels/sec |