| User | Chaves |
| Upload Date | June 10 2025 04:28 PM |
| Views | 41 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B550M-PLUS |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4145 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1987 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2104
302.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2116
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2091
42.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1965
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1744
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1893
9.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1914
153.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1951
60.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1036
31.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2664
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2621
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2196
168.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2237
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2474
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1732
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2382
75.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9932 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7546
1.06 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12938
78.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9087
186.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11401
262.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12558
170.4 images/sec |
|
|
Clang
|
15448
76.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2435
195.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16249
503.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5114
153.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12226
50.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12876
400.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12921
993.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10738
315.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6643
65.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19723
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11561
366.0 Kpixels/sec |