| User | meowmeows |
| Upload Date | June 10 2025 04:26 PM |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5560 |
| Motherboard | Dell Inc. 0N0J14 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11950H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1863 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1988
285.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1584
9.54 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2054
42.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1983
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1933
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2012
9.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1881
150.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1593
49.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1751
52.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2169
8.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1742
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1665
128.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1807
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2016
20.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1820
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1953
61.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7238 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4481
643.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9922
59.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7575
155.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10032
231.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9792
132.9 images/sec |
|
|
Clang
|
11240
55.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1929
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9729
301.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4330
129.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7063
29.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10090
314.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7339
564.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7183
210.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6243
61.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12458
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8353
264.5 Kpixels/sec |