| User | mdcoutinho |
| Upload Date | June 10 2025 03:38 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ProArt PX13 HN7306WU_HN7306WU |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. HN7306WU |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2945 MHz |
| Codename | Strix Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.12 GB |
| Transfer Rate | 1870 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2729 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2093
300.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2126
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2985
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2910
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2720
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2874
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2214
177.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2844
88.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3091
92.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3766
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3374
105.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2637
202.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3381
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3196
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2561
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2027
64.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8476
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15544
93.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15457
316.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19251
444.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20711
281.1 images/sec |
|
|
Clang
|
22287
109.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2882
230.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22153
686.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7317
218.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15640
64.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21070
655.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15756
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17053
500.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13203
131.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29483
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18514
586.2 Kpixels/sec |