| User | FangYuan |
| Upload Date | June 10 2025 02:49 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 19.0 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.57 GB |
| Single-Core Score | 2175 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2139
307.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2292
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2234
45.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2220
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1893
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2808
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1982
158.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2095
64.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1727
51.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1844
7.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2596
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2737
210.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2278
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2512
24.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1874
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2079
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5173 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4764
684.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6932
41.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5451
111.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5742
132.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5282
71.7 images/sec |
|
|
Clang
|
7760
38.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2230
178.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6062
187.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3224
96.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4850
20.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7068
219.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5704
438.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5700
167.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4675
46.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6025
5.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5330
168.8 Kpixels/sec |