| Upload Date | June 10 2025 01:39 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | realme RMX3708 |
| Model ID | realme RMX3708 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.86 GB |
| Single-Core Score | 1347 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
904
129.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1069
6.44 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1577
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1538
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1439
19.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1594
7.85 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1237
99.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1434
44.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1603
48.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1386
5.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1610
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
883
67.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1581
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1407
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1134
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1521
48.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3044 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1900
272.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3095
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3983
81.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4281
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3113
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4060
20.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1356
108.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4267
132.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2819
84.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2882
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3774
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2108
162.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3655
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2234
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3641
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4016
127.1 Kpixels/sec |