| User | Symbol1ca |
| Upload Date | June 10 2025 11:20 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN 35L GT16-0xxx |
| Motherboard | HP 8CF3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5485 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3011 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2740
393.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2478
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3093
63.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2861
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3080
41.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3061
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3453
276.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3054
94.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2997
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3501
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3348
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2897
222.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3133
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2842
28.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2683
2.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3328
105.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19071 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9130
1.28 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20955
126.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19070
390.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22475
518.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26790
363.6 images/sec |
|
|
Clang
|
38907
191.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4319
345.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36724
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12678
379.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19969
82.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23751
739.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20879
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18394
539.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13598
134.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42544
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22707
719.0 Kpixels/sec |