| User | Ianvallin |
| Upload Date | June 10 2025 07:59 AM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 16.0 (Build 25A5279m) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3844 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3358
482.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3280
19.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3666
75.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3561
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3614
49.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4441
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3573
286.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3348
103.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5729
171.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3878
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4136
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4564
350.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4454
130.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4223
41.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3071
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3621
114.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15329 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10749
1.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15744
94.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16794
343.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17560
405.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18742
254.4 images/sec |
|
|
Clang
|
23905
117.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4692
375.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18861
584.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14950
447.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16405
67.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20213
629.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14661
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18521
543.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14009
139.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18116
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16832
533.0 Kpixels/sec |