| User | yporti |
| Upload Date | June 10 2025 01:04 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E51 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870 TOMAHAWK WIFI (MS-7E51) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5801 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5990 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3295 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3222
462.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2449
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3457
70.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3130
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3203
43.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3211
15.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3301
264.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3151
97.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3608
108.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4623
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3842
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3389
260.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3781
110.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3369
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2801
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3163
100.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21629 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12824
1.80 GB/sec |
|
|
Navigation
|
28037
168.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20647
422.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27027
623.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30629
415.7 images/sec |
|
|
Clang
|
41128
202.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4160
333.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37129
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13030
389.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20650
85.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28929
900.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26930
2.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22668
665.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15390
152.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46471
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23718
751.0 Kpixels/sec |