| User | yporti |
| Upload Date | June 10 2025 12:49 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E51 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870 TOMAHAWK WIFI (MS-7E51) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5831 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6000 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3430 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3397
487.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2743
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3469
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3292
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3340
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3269
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3370
269.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3203
99.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3712
111.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4706
19.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3973
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3749
288.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3898
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3510
34.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2837
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3379
107.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21646 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12724
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26766
161.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19448
398.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27658
637.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31189
423.3 images/sec |
|
|
Clang
|
39769
195.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4175
334.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37075
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13408
401.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20400
84.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28874
898.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
28660
2.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22640
664.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15362
152.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47327
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25228
798.8 Kpixels/sec |