| User | Opecory |
| Upload Date | February 16 2023 01:28 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 15-dc1xxx |
| Motherboard | HP 8575 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4088 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1311 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1340
192.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1568
9.45 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1610
33.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1403
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1161
15.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1387
6.83 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1247
99.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1464
45.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
598
17.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1334
5.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1766
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1107
85.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1449
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1623
16.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1190
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1441
45.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4327 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2591
372.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5708
34.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4981
102.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5609
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4460
60.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6337
31.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1603
128.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6495
201.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1962
58.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4250
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7214
224.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3807
292.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5256
154.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4675
46.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5840
5.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5396
170.9 Kpixels/sec |