| Upload Date | June 08 2025 07:02 PM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 14 7425 2-in-1 |
| Motherboard | Dell Inc. 063KWG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5825U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4528 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1981
284.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1628
9.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1754
35.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1903
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1797
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1949
9.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1975
158.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2045
63.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1019
30.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2492
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2552
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1692
130.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2253
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2034
20.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1829
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2037
64.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5448 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3311
475.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7642
46.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5160
105.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7866
181.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6533
88.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9053
44.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1662
133.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8935
276.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2251
67.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5568
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7482
232.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6218
478.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6362
186.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4082
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9954
9.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6137
194.3 Kpixels/sec |