| Upload Date | June 08 2025 02:02 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Vivo X80 |
| Model ID | vivo V2183A |
| Motherboard | k6983v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.05 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.15 GB |
| Single-Core Score | 1210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1298
186.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1051
6.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1302
26.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1363
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1164
15.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1470
7.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1245
99.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1486
46.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1254
37.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1281
5.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1363
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
529
40.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1179
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1075
10.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1138
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1295
41.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2760
396.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4273
25.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5473
112.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5484
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4082
55.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6319
31.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1400
112.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4946
153.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2348
70.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2983
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3687
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1327
102.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3194
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3461
34.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4165
4.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4653
147.3 Kpixels/sec |