| User | giosal |
| Upload Date | June 08 2025 01:42 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83F5 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2576
369.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2266
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2995
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2721
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2950
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2802
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3215
257.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2869
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2811
84.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3318
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3003
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2603
200.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2944
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2864
28.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2536
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3068
97.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18732 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10267
1.44 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24479
147.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17572
359.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23191
534.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22756
308.8 images/sec |
|
|
Clang
|
41937
206.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4082
326.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37295
1.13 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12446
372.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18963
78.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22220
691.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22253
1.71 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17381
510.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14273
141.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26556
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24289
769.0 Kpixels/sec |